w

28. Finał WOŚP 2020. Jurek Owsiak: pokazaliśmy solidarność. Czy mamy rekord?

fot. M. Michon, www.wosp.org.pl

– To, co się dzieje, przechodzi wszelkie wyobrażenie –  te słowa wypowiedział Jurek Owsiak na konferencji prasowej, która odbyła się dziś (12.01.2020) wieczorem. Tymi słowami podsumował wstępnie 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! To, co już wiemy to to, że zebrana kwota przekroczyła 115 mln zł!

W tym roku cały świat grał pod hasłem “Wiatr w żagle”. Orkiestra grała “dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Ile udało się zebrać podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Do północy zebrana kwota przekroczyła 115 mln zł, co więcej wartość ta rosła w szybkim tempie, dlatego też, w tym roku może paść nowy rekord łącznej zebranej sumy.

Milionów przybywało z każdą minutą. 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się z kwotą deklarowaną w wysokości 115 362 894 zł. – Dziękuję Wam. Udało się! – tak cieszył się Jerzy Owsiak będący z Orkiestrą w Warszawie.

To oznacza, że pobity został pierwszy rekord z ubiegłego 2019 roku, gdy o północy deklarowana kwota wyniosła 92 mln zł.

Podano również, że Złote Serduszko nr 1 sprzedane zostało za 250 tys. zł. Złota Karta wylicytowana została z kolei za kwotę 111 111 zł.

– Liczenie cały czas trwa, a ostateczną kwotę poznamy 8 marca. Zbieramy cały czas na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. To trwa – powiedział Jerzy Owsiak na wieczornej konferencji. Warto dodać, że podczas tegorocznej edycji Orkiestry pieniądze zbierane są także w Australii na walkę z pożarami, które wybuchają tam od października zeszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CES 2020: Lenovo ThinkBook Plus, czyli laptop z e-Ink. Dwa ekrany zamiast jednego

Uwaga - Ważna informacja #2M7W5A4X

Uwaga – Ważna informacja #2M7W5A4X – Nie daj się oszukać!