Komputery News

CES 2020: Lenovo ThinkBook Plus, czyli laptop z e-Ink. Dwa ekrany zamiast jednego

Jak się okazuje w dzisiejszych czasach jeden ekran to za mało, dlatego Lenovo ThinkBook Plus to laptop, który oprócz 13-calowego ekranu, posiada również dodatkowy wyświetlacz wykonany w technologii e-ink. Imituje papier i może wyświetlić np. odręczne notatki. Czy w ten sposób Lenovo wpłynie na oszczędność czasu użytkownika?

Kolejne podejście Lenovo do technologii e-ink

Wygląda na to, że to nie koniec e-inków w urządzeniach Lenovo. Teraz, podczas targów CES 2020 w Las Vegas chiński producent pochwalił się notebookiem ThinkBook Plus. Na pierwszy rzut oka to typowy laptop wyposażony w 13,3-calowy wyświetlacz Full HD, klasyczną elegancką obudowę, tradycyjną klawiaturę i touchpad.

W rzeczywistości ThinkBook Plus jest jednak czymś więcej, bo na obudowie (od zewnętrznej strony) umieszczono ekran e-ink o przekątnej 10,8 cala. To panel wykonany w technologii, która wykorzystywana jest m.in. w czytnikach e-booków i imituje prawdziwy papier.

Lenovo ThinkBook Plus
fot. informacja prasowa Lenovo

Do czego nam dodatkowy ekran?

Lenovo uzasadnia, że swoją propozycję przygotował przede wszystkim do biznesu. Ten dodatkowy ekran, ma jego zdaniem, pomóc w oszczędzaniu czasu, gdyż znacząco zwiększy produktywność oraz wielozadaniowość. Według statystyk przeciętny pracownik marnuje ponad 2 godziny dziennie na ponownym skupianiu się na swoich zadaniach.

Ekran e-ink oprócz dodatkowej przestrzeni roboczej daje także dostęp do wyświetlania powiadomień oraz ważnych informacji, nawet wtedy gdy pokrywa laptopa jest zamknięta. Po elektronicznym papierze można też pisać dołączonym rysikiem, co pozwala na wygodne zapisanie odręcznych notatek lub szkiców, które mogą być wyświetlane przez cały dzień pracy.

Dodatkowy ekran może służyć także jako notatnik,z którego w subtelny sposób będzie można skorzystać np. podczas prezentacji. Ekran e-ink nie emituje światła (i niemal nie pobiera energii), dzięki czemu nie rzuca się w oczy, nie męczy ich i nie wpływa negatywnie na czas prasy na jednym ładowaniu.

Za jakość i funkcjonalność trzeba zapłacić

Lenovo ThinkBook Plus jest wyposażony w procesor Intel Core 10. generacji (i7 w najlepszej wersji), maksymalnie 16 GB RAM i 512 GB pamięci na dysku SSD. Urządzenie ma trafić na rynek w marcu 2020 roku w cenie zaczynającej się od 1199 dolarów, czyli 4550 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send this to a friend