w ,

CES 2020: Samsung prezentuje rozumnego robota. Robot Ballie zaopiekuje się Tobą i Twoim domem

fot. materiały prasowe

Na targach CES 2020 odbywających się w Las Vegas Samsung pokazał robota-kulkę Ballie. Mimo swoich niepozornych rozmiarów, gdyż jest wielkości piłki do tenisa, jest niezwykle funkcjonalny. Może toczyć się za użytkownikiem i za pomocą kamery obserwować jego aktywność fizyczną w domu oraz komunikować się z innymi sprzętami.

Szef Samsung Consumer Electronics H.S. Kim pokazał, jak Ballie może podążać za człowiekiem. Potrafi także wjechać bezpośrednio na wyciągniętą rękę użytkownika po przywołaniu komendą. Dodatkowo uczestnicy targów mogli zobaczyć na zaprezentowanym materiale wideo, w jaki sposób Ballie obserwuje domownika uprawniającego aktywność fizyczną. Internautom od razu rzuciło się podobieństwo robota od Samsunga do droida BB-8 z Gwiezdnych Wojen. Nie znana jest jeszcze data premiery oraz cena prezentowanego urządzenia.

fot.materiały prasowe Samsung

Zaprezentowane urządzenie ma za zadanie patrolować dom i zapewniać dzięki temu bezpieczeństwo. Jest również asystentem fitness. Przekonuje użytkownika do odrobiny ruchu, nie pozwala mu bezczynnie siedzieć na kanapie. Dodatkowo może komunikować się także z pozostałymi sprzętami smart home. Wykrywa rozsypane na podłodze płatki i informuje o tym robota sprzątającego, by ten posprzątał bałagan.

Poza robotem Ballie Samsung zademonstrował też okulary rozszerzonej rzeczywistości (AR). Jednak tutaj także nie podał daty premiery ani ceny urządzenia. Ich zadaniem jest pomoc m.in. w zachowaniu prawidłowej formy przy wykonywaniu ćwiczeń w domu. Użytkownik prowadzony byłby przez wirtualnego trenera, nakładanego na jego domowe otoczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fibaro centrala smart home

CES 2020: najbardziej zaawansowana centrala smart home od polskiej marki

blokada porno Ministerstwo Cyfryzacji

Blokada filmów dla dorosłych opracowywana w Ministerstwie Cyfryzacji. Ma być gotowa za 3 miesiące