w

Pierwszy na świecie cyfrowy kokpit do samochodu P-OLED od LG zadebiutował w Cadillacu Escalade 2021

cyfrowy kokpit do samochodu P-OLED

Na początku tego tygodnia odbyła się premiera najnowszej generacji samochodu Cadillac Escalade, wyposażonego w wyświetlacze P-OLED marki LG. Jest to zarazem pierwszy trafiający do produkcji pojazd wyposażony w zakrzywiony wyświetlacz OLED. Futurystyczny, zintegrowany system wyświetlaczy stworzony przez LG zapewnia kierowcom między innymi szeroki kąt widzenia, lepszą funkcjonalność interfejsu, a producentom niezrównaną swobodę projektowania aut.

Centralny element wnętrza ikony

Wyświetlacz P-OLED jest centralnym elementem wnętrza ikonicznego SUV-a marki Cadillac – pierwszego pojazdu wyposażonego w cyfrowy kokpit (DCS) z wyświetlaczem P-OLED od LG. 38-calowy ekran składa się z trzech oddzielnych paneli P-OLED, z których największy ma przekątną 16,9 cala. Trzy zakrzywione wyświetlacze tworzą cyfrową deskę rozdzielczą (IPC) do wyświetlania podstawowych informacji o pojeździe oraz zintegrowaną konsolę środkową (ICS), która współpracuje z systemem inforozrywki oraz nawigacją.

Rzeczywistość rozszerzona na pokładzie

Zaawansowany system SUV-a Escalade jest wyposażony w różnorodne funkcje, takie jak nawigacja z efektami rzeczywistości rozszerzonej, czy kamera termowizyjna Night Vision, oparte na oprogramowaniu firmy LG, które jest zgodne z wymaganiami nienaruszalności poziomu bezpieczeństwa funkcjonalnego w motoryzacji (ASIL), określonymi przez międzynarodową normę ISO.

Cyfrowy kokpit do samochodu P-OLED to Większy komfort

Firma badawcza IHS Markit przewiduje, że wartość ogólnoświatowego rynku wyświetlaczy samochodowych wzrośnie z 7,8 mld USD w roku ubiegłym do 10,5 mld USD w roku 2023. Szeroki kąt widzenia, zakrzywienie oraz wyraźna grafika sprawiają, że cyfrowy kokpit z wyświetlaczami P-OLED jest znacznie wygodniejszy i bardziej intuicyjny dla kierowcy. Znaczna elastyczność oraz wyjątkowa smukłość paneli OLED są też atrakcyjne z punktu widzenia producentów samochodów klasy Premium, którzy chcą płynnie wdrażać innowacje i oferować je klientom ceniącym najnowsze rozwiązania.

Debiut tej technologii w samochodzie tak renomowanej marki jak Cadillac jest dla nas zaszczytem i stanowi potwierdzenie, że nasze rozwiązania motoryzacyjne zaliczają się do najlepszych w branży. Wiedza i doświadczenie, które firma LG zdobywała przez lata osiągając pozycję światowego lidera w dziedzinie telewizorów OLED, przyczynią się również do podwyższenia komfortu kierowców i pasażerów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Haier A3FE742CMJ

Haier prezentuje chłodziarko-zamrażarkę A3FE742CMJ z serii 70

samsung s20

Seria Samsung Galaxy S20 – nowe spojrzenie na świat