Etui na telefon
News Poradniki

Etui na telefon – poznaj rodzaje i wybierz najodpowiedniejsze

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, jaki case najlepiej ochroni Twój smartfon przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wszystko bowiem zależy od tego, jak użytkujesz swój telefon. Poznaj rodzaje case’ów na telefon i zdecyduj, który najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom.

Etui niezbędne do kruchych smartfonów

Współczesne smartfony już dawno pozostawiły w tyle technologię wykorzystywaną w dawnych telefonach komórkowych i ułatwiają nam życie oraz gwarantują rozrywkę w ogromnym stopniu. Nie wszystko jednak jest tak kolorowe, bowiem są urządzeniami zdecydowanie bardziej podatnymi na uszkodzenia mechaniczne niż ich poprzednicy. Wynika to głównie z budowy urządzeń – niemal cały przedni panel zajmuje obecnie ekran, szczególnie narażony na zarysowania i pęknięcia. Dlatego też szkło hartowane na telefon kupujemy najczęściej od razu przy zakupie smartfona. Warto też zadbać o ochronę obudowy smartfona, ponieważ pozwoli to zachować lepszy stan oraz wyższą wartość urządzenia.

Rodzaje etui na telefon

W zależności od tego, jak użytkujesz swój smartfon, optymalny okaże się dla Ciebie inny rodzaj etui na telefon. Poznaj je i zdecyduj, który w Twoim przypadku okaże się najbardziej funkcjonalny.

Plecki

Jest to najpopularniejszy rodzaj case’a. Plecki chronią tylny panel i ramkę urządzenia, dlatego niezbędne jest naklejenie na ekran szkła hartowanego, które będzie stanowić ochronę wyświetlacza. Plecki występują w wielu wariantach kolorystycznych, a także są wykonane z różnych materiałów, gwarantujących inny poziom ochrony.

  • Silikon – charakteryzuje się dobrą amortyzacją wstrząsów, jednak po około roku użytkowania traci swoje właściwości oraz estetyczny wygląd.
  • Cienki plastik – ma bardzo słabe właściwości amortyzujące, dlatego chroni jedynie przed zarysowaniami. Daje jednak duże możliwości personalizacji telefonu, ponieważ występuje w wielu wariantach kolorystycznych lub może być pokryty elegancką skórką lub alcantarą.
  • Termoplastyczny poliuretan – bardzo wytrzymałe tworzywo sztuczne. Plecki z tego materiału są popularne wśród osób spędzających czas aktywnie w warunkach outdoorowych.

Futerał

To również popularny rodzaj etui z klapką, która dodatkowo osłania ekran urządzenia. Klapka bardzo często zawiera magnes, który zabezpiecza ją przed przypadkowym otwarciem. Futerały zaopatrzone są również kieszonki na dokumenty, karty płatnicze lub inne plastiki. Najczęściej wykonane są z naturalnej lub syntetycznej skóry, co nadaje im eleganckiego sznytu.

Bumper

To dość specyficzny rodzaj etui, bowiem osłania jedynie ramkę smartfona, pozostawiając odsłonięte ekran oraz tylny panel. Wykonane są najczęściej z dobrze amortyzującej silikonu, jeśli zatem telefon po upuszczeniu go upadnie na którąś z krawędzi, bumper z dużym prawdopodobieństwem zapobiegnie uszkodzeniom.

Dopasowanie etui gwarancją ochrony

Pamiętaj o tym, że właściwy poziom ochrony smartfona przed uszkodzeniami zapewni jedynie etui, które jest idealnie dopasowane rozmiarem i kształtem. Dlatego też wybieraj case’y, które są zaprojektowane konkretnie pod model Twojego smartfona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send this to a friend