samsung wind-free
Gadżety News

Interclima 2019: Samsung Wind-Free klimatyzatory sterowane sztuczną inteligencją

Firma Samsung Electronics Air Conditioner Europe B.V. (SEACE) podczas targów Interclima 2019 w Paryżu zaprezentowała nową serię urządzeń klimatyzacyjnych do montażu naściennego z czynnikiem chłodniczym R32. Wykorzystuje ona unikalną technologię chłodzenia Wind-Free™ i oferuje nowe inteligentne funkcje.

Interclima to najważniejsze na świecie targi rozwiązań z zakresu ogrzewania i klimatyzacji. Jest to idealne miejsce do ogłoszenia nowej gamy produktów na rok 2020 przed ich premierą na różnych rynkach na świecie.

Interclima 2019

„Udział firmy Samsung na targach Interclima potwierdza nasze zaangażowanie w tworzenie rozwiązań z zakresu klimatyzacji o wyjątkowej wydajności” – powiedział Wim Vangeenberghe, wiceprezes Global HVAC Solution Business, będącej częścią Samsung Electronics, Co., Ltd., i prezes firmy SEACE. „Nowa gama klimatyzatorów Samsung na rok 2020 to połączenie uznanej technologii chłodzenia Wind-Free™ z inteligentnymi funkcjami sterowanymi sztuczną inteligencją, które maksymalizują komfort użytkowników, jednocześnie spełniając wysokie wymagania w zakresie energooszczędności”.

 

Technologia chłodzenia Wind-FreeTM

W 2017 roku Samsung wprowadził na europejski rynek pierwszy klimatyzator do montażu naściennego z technologią Wind-FreeTM. Urządzenia z tej serii cechują się trzystopniowym trybem chłodzenia. W pierwszym kroku temperatura jest szybko obniżana w trybie Fast Cooling. Następnie za pomocą funkcji osuszania klimatyzator ustawia optymalny poziom wilgotności. W końcu, gdy osiągnięta zostanie żądana temperatura, aktywowany jest tryb chłodzenia Wind-Free™, aby utrzymać ten poziom i zapewnić idealny komfort.

 

W trybie chłodzenia Wind-FreeTM świeże powietrze jest delikatnie i równomiernie rozpraszane poprzez tysiąc mikrootworów, tworząc w ten sposób stan „powietrza nieruchomego*”. Dzięki temu osoby przebywające w pomieszczeniu mogą pracować i relaksować się bez doświadczania nieprzyjemnych podmuchów zimnego powietrza.

 

Inteligentne działanie Wind-Free

Nowa gama produktów z technologią Wind-FreeTM optymalizuje proces chłodzenia, dzięki funkcji automatycznego chłodzenia sterowanego sztuczną inteligencją**. Pozwala to użytkować klimatyzator znacznie efektywniej. W trybie automatycznego chłodzenia ze sztuczną inteligencją urządzenie analizuje warunki w pomieszczeniu, preferowane przez użytkownika temperatury i tryby chłodzenia, a nawet klimat na zewnątrz, aby automatycznie przełączyć się na najbardziej odpowiednie ustawienia.

Klimatyzator ma wbudowany czujnik wykrywania ruchu (Motion Detect Sensor – MDS)**, który monitoruje ruchy użytkownika, aby zapewnić wydajne chłodzenie i uniknąć marnowania energii. W ten sposób urządzenie może lekko podnieść temperaturę lub przełączyć się na tryb czuwania – jeśli nie wykryje ruchu w pomieszczeniu.

 

Zwiększona efektywność energetyczna

Klimatyzatory naścienne nowej generacji z technologią Wind-FreeTM wyposażone są w nową energooszczędną sprężarkę Digital Inverter Boost firmy Samsung, która pozwala na utrzymanie żądanej temperatury, jednocześnie ograniczając zużycie energii. Nowa sprężarka Digital Inverter Boost została zaprojektowana do wspomagania utrzymywania temperatury wewnętrznej w wydajny sposób, bez konieczności ciągłego włączania i wyłączania urządzenia. Najwyższy model z gamy urządzeń z technologią Wind-FreeTM otrzymał oznaczenie A+++, zarówno dla sezonowego współczynnika efektywności energetycznej (SEER), jak i SCOP, co jest najwyższą oceną energooszczędności, jaką można otrzymać w Europie***.

 

Dostępność

Nowa gama klimatyzatorów firmy Samsung z czynnikiem chłodniczym R32 będzie dostępna w pierwszym kwartale 2020 roku. Poprzez nową serię urządzeń firma Samsung odświeży swoją ofertę klimatyzatorów naściennych. Większość z nich korzysta z podobnych udoskonaleń technologicznych i cechuje się nową prostokątną konstrukcją, która idealnie wpasuje się w każde otoczenie. Według planów bardziej szczegółowe informacje o produkcie zostaną udostępnione pod koniec 2019 roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send this to a friend