Jabra Elite 45h
News Testy

Jabra Elite 45h – recenzja słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki Jabra Elite 45h to prawdziwy technologiczny gigant, za niską cenę. Bezprzewodowe słuchawki zyskują coraz większą popularność, dzięki ich funkcjonalności i wygodzie użytkowania, jednak czy faktycznie tak jest? Czy tak duże, bezprzewodowe słuchawki, zdadzą egzamin przy dłuższym użytkowaniu? Sprawdź, jak przez ostatni miesiąc przebiegały nasze testy!Na początku wspomnijmy o specyfikacji technologicznej słuchawek Jabra Elite 45h:

Jabra Elite 45h
Jabra Elite 45h
 • Szerokość pasma głośnika – muzyka: 20 Hz do 20 kHz,
 • Szerokość pasma głośnika – rozmowa: 100Hz do 8000Hz,
 • Bluetooth 5.0,
 • Zakres funkcjonowania: do 10m,
 • Możliwość podłączenia dwóch urządzeń jednocześnie,
 • Czas odtwarzania muzyki: 50h,
 • Czas rozmów: 50h,
 • Ładowanie: 1h30min – z ładowarką sieciową 500mA,
 • Wtyczka ładowania:  USB-c,
 • 2-letnia gwarancja na wodę i pył,
 • Pasywna redukcja hałasu,
 • Ochrona przed wiatrem,
 • Funkcja MySound – muzyka dostosowana jest do słuchu użytkownika,
 • Liczba mikrofonów: 2 x MEMS.

Wygląd i jakość wykonania

Na pierwszy rzut oka można zauważyć, że słuchawki Jabra Elite 45h, to produkt z wyższej półki.W zestawie znaleźć można praktyczne etui, które z powodzeniem zmieści słuchawki oraz kabel do ładowania, który znajduje się w zestawie. Dzięki praktycznemu sznurkowi, można ochronić je przed uszkodzeniami czy zapyleniem i z powodzeniem wrzucić do plecaka czy torebki.

Jabra Elite 45h
Jabra Elite 45h

Po wyjęciu z etui słuchawki prezentują się wyjątkowo elegancko i estetycznie. Prostota wykonania zasługuje tutaj na duży plus. W ofercie dostępne są w 5 wersjach kolorystycznych, więc z powodzeniem każdy znajdzie dla siebie odpowiedni wariant.

Słuchawki wyściełane są materiałem skóropodobnym, natomiast w środku znajduje się elastyczna pianka. Jest to bardzo wygodny wariant, ponieważ są miłe dla skóry, ładnie wyglądają i co ważne, w upalne dni nie parzą w uszy.

Jabra Elite 45h
Jabra Elite 45h

Słuchawki ładowane są za pomocą kabla USB typu C, dzięki któremu sam proces nie zajmuje więcej niż 1h 30min. W rzeczywistości faktycznie tak jest. Po podłączeniu słuchawek do ładowania, po mniej więcej takim czasie, jaki podaje producent, możemy ponownie używać w pełni naładowanych słuchawek. Warto zaznaczyć, że na słuchawkach znajduje się dioda, która informuje o poziomie naładowania, a przy niższych wartościach baterii, w słuchawkach można usłyszeć komunikat o tym, iż poziom naładowania jest zbyt niski. W zależności od niego dioda zmienia kolor:

 • 100% naładowania – kolor zielony,
 • 50% – kolor żółty,
 • poniżej 10% – kolor czerwony,
 • ok. kilku procent – dioda zaczyna mrugać na czerwono.
Jabra Elite 45h
Jabra Elite 45h

Obok diody informacyjnej, znajduje się również przycisk włączania i wyłączania, którym jednocześnie możemy parować urządzenie. Obok nich, znajduje się wejście na kabel USB.

Wygoda użytkowania

Jak już wcześniej wspominałam, słuchawki są bardzo wygodne w użytkowaniu. Wyścielone delikatną skórką, są miłe w dotyku. Słuchawki doskonale dopasowują się zarówno do kształtu głowy, jak i do uszu. Przyleganie do głowy możemy swobodnie ustawiać nawet jedną ręką, co jest szczególnie przydatne, gdy np. jedziemy na rowerze. Nieodczuwalne są przy tym żadne skoki, regulacja jest bardzo płynna.

Jabra Elite 45h
Jabra Elite 45h

Szczególnie dla mnie bardzo ważne jest to, że nie posiadają wewnątrz słuchawek żadnych wycięć, ponieważ często są one skrojone w taki sposób, że po godzinie lub dłuższym czasie, może być odczuwalny ból uszu. W tym wypadku tak nie ma, a słuchawki noszone nawet przez kilka godzin, pozostają na swoim miejscu. Dodatkowo po zewnętrznej stronie nie ma żadnych napisów, które wskazywałyby w jaki sposób powinniśmy je nosić. Jest to estetyczne rozwiązanie, ponieważ z zewnątrz nic ich nie szpeci. Po wewnętrznej stronie, gdzie znajdują się dziurki, widoczne są litery R i L, które wskazują, jak je zakładać.

Jabra Elite 45h
Jabra Elite 45h – fot. jabra.pl

Użytkowanie jest wyjątkowo proste. Wszystkie przyciski znajdują się na prawej słuchawce, dzięki czemu bez problemu możemy obsługiwać je wyłącznie jedną ręką. Co prawda może to być problematyczne dla osób leworęcznych, ale z czasem z całą pewnością można się do tego przyzwyczaić. Rozmieszczenie jest intuicyjne, dzięki czemu nie można pomylić przycisków.

Jabra Elite 45h
Jabra Elite 45h

Najbliżej przodu znajduje się przycisk obsługi głosowej. Dzięki słuchawkom Jabry zyskujemy możliwość korzystania z pomocy takich asystentów, jak: Siri, Amazon Alexa oraz Google Assistant. Udogodnienie na miarę XXI wieku, które ma swoje praktyczne zastosowania. Po krótkiej komendzie w słuchawkach odzywa się nasz Asystent, którego możemy poprosić o pomoc. Przed każdym komunikatem, należy go nacisnąć. Ja słuchawki testowałam w parze z Samsungiem Galaxy S9 plus i po naciśnięciu przycisku, z automatu włącza się aplikacja Bixby.

Parowanie i stabilność połączenia

Parowanie jest wyjątkowo proste. Po włączeniu słuchawek otrzymujemy komunikat, że są one gotowe do parowania. Po włączeniu opcji Bluetooth na telefonie, od razu nam się pokazują. Wystarczy kliknąć i gotowe! Istotne jednak jest to, że przy kolejnym włączeniu, od razu łączą się z telefonem, z którym były połączone wcześniej, więc chcąc podłączyć się do drugiego urządzenia, warto pamiętać o tym, aby mieć wyłączoną opcję parowania na pierwszym.

Co do stabilności połączenia… Przeprowadziłam test, który w mojej opinii słuchawki Jabra Elite 45h zdały celująco. Swobodnie możemy poruszać się w odległości 10 m od urządzenia na którym przykładowo słuchamy muzyki. Sprawdziłam to w jeden z najprostszych sposobów. Włączyłam muzykę na telefonie i wyszłam z domu. Oddaliłam się od niego na mniej więcej 10 m i swobodnie cieszyłam się dobrą jakością. Dopiero po przekroczeniu 15-20m dźwięk był przerywany brakiem łączności.

Bateria i ładowanie

Słuchawki ładowane są za pomocą kabla USB typu C, który podłącza się w dolnej części prawej słuchawki. Średni czas ładowania do pełna, to 90 min. Faktycznie mniej więcej tyle czasu mi to zajęło, ładując od 0 do 100%.

Jabra Elite 45h
Jabra Elite 45h

Producent zapewnia, że czas przez jaki możemy cieszyć się użytkowaniem słuchawek, to 50 godzin, niezależnie od tego czy używamy ich do słuchania muzyki czy do rozmów. Tutaj należy się wielki ukłon producentowi, bo faktycznie bateria jest tak mocna, że rzeczywiście trudno jest ją rozładować. W testach musiałam korzystać z pomocy męża, który również był pod ogromnym wrażeniem tego, jak długo wytrzymują. Czy było to dokładnie 50 godzin, ciężko powiedzieć, jednakże słuchaliśmy naprzemiennie muzyki po kilka godzin dziennie przez blisko trzy tygodnie i dopiero po tym czasie udało nam się je rozładować do wyłączenia.

Jakość dźwięku

Dźwięk można dopasować indywidualnie do swojego słuchu za pomocą aplikacji Jabra Sound+. Jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, pozwalające wyłuskać z ulubionych piosenek najprzyjemniejsze dla nas dźwięki. Można tam podkręcać bass czy też ściszać niepożądane tony. Z taką aplikacją, słuchanie muzyki stanie się prawdziwą przyjemnością! Słucham dość energetycznej, klubowej muzyki i w moim przypadku słuchawki Jabra Elite 45h zdały egzamin, choć musiałam trochę popracować nad bassem, aby był zadowalający.

Jabra Elite 45h
Jabra Elite 45h

Słuchawki mają także funkcję samosłyszalność. Na początku może wydawać się to trochę dziwne, jednak rozwiązanie samo w sobie jest genialne. Rozmawiając przez telefon słyszymy swój głos, dzięki czemu wiemy, jak słyszy nas ktoś inny. To też dodatkowa pewność, że słuchawki działają poprawnie, bo jednak nie możemy sprawdzić nie wyciągając telefonu czy np. utraciliśmy zasięg lub ktoś się rozłaczył, a my tego nie zauważyliśmy. Jakoś wychodzącego dźwięku jest bardzo dobra, a to dlatego, że mamy aż dwa mikrofony, które bardzo dobrze wyłapują dźwięk.

Podsumowując dzisiejszą recenzję, mogę polecić Wam słuchawki Jabra Elite 45h. To produkt ze średniej półki cenowej (obecnie kosztują w granicach 430zł), jednakże są warte swojej ceny. Wydobywające się z nich dźwięki są prawdziwą przyjemnością. Jedynym minusem w mojej opinii może być samo tworzywo z którego zostały wykonane, ponieważ bardzo wyłapuje ono wszelkie pyłki czy kurz, który z przyjemnością na nich osiada. To taka wada-nie wada, bo po to mamy woreczek do przechowywania, zresztą, gdyby się zapyliły na tyle, żeby dalsze użytkowanie było nieprzyjemne, bez problemu można skorzystać z 2-letniej gwarancji i dalej cieszyć się dobrą muzyką na dobrych słuchawkach.

Z całą pewnością będziecie się zastanawiać, jak wygląda kwestia “utrzymania ich na głowie” przy wzmożonej aktywności fizycznej. To było dla mnie miłe zaskoczenie, ponieważ miałam wyobrażenie, że wraz z każdym skłonem czy też uskokiem na drodze będą się zsuwać z głowy. Otóż, moi mili państwo, NIE! Siedzą na głowie, jakby były jej integralną częścią i ani drgną. I nie, nie są tak ciasne, po prostu są tak skonstruowane i użyto do nich takich materiały, że siedzą jak przyklejone.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send this to a friend