jak usunąc znak wodny Xiaomi
News Poradniki Telefony

Jak usunąć znak wodny ze zdjęcia na telefonie Xiaomi?

Jeśli jesteś posiadaczem telefonu Xiaomi to na pewno zauważyłeś, że po zrobieniu zdjęcia pojawia się domyślnie na każdym z nich “znak wodny”. Charakterystyczne jest to szczególnie dla chińskich producentów, a dla klientów jest dość uciążliwe. Jednak czy istnieje sposób, by się tego pozbyć?

Na szczęście tak. Producent przewidział możliwość wyłączenia tej opcji i to w bardzo prosty sposób. Wystarczy wejść w aplikację Aparat i tam w ustawieniach zmienić “znak wodny” na nieaktywny. Po odznaczeniu wszystkich opcji, napis nie powinien pojawiać się już na nowych zdjęciach zrobionych aparatem w smartfonie.

Jak usunąć znak wodny ze zdjęcia na Xiaomi już zrobionego?

Pojawia się kolejne pytanie czy da się i jak usunąć znak wodny ze zdjęcia Xiaomi, które już jest w galerii. Można użyć narzędzi dostępnych w telefonie, bez konieczności instalacji innych dodatkowych aplikacji. W tym celu wchodzimy w Galerię, a następnie wybieramy zdjęcie, które ma być pozbawione znaku wodnego. Otwieramy je i przechodzimy do edycji.

W opcjach edycji możemy przyciąć zdjęcie, tak by usunąć znak wodny. Ewentualnie możemy skorzystać z opcji Wymaż, która jest na samym końcu. Działa to tak, że zamazuje obiekt najmniej widoczny i otacza go kolorami dominującymi. Gdy uzyskany efekt będzie już na poziomie zadowalającym należy zapisać zdjęcie. Pamiętając, że nadpisany zostanie oryginał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send this to a friend