News

TikTok: wszystkie konta poniżej 16 roku życia stają się prywatne

Użytkownicy TikTok w wieku poniżej 16 lat będą mieli automatycznie ustawione konta jako prywatne, ponieważ aplikacja wprowadza szereg środków mających na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci. Zatwierdzeni obserwatorzy mogą komentować tylko filmy z tych kont.

Użytkownicy nie będą również mogli pobierać żadnych filmów utworzonych przez osoby poniżej 16 roku życia. TikTok powiedział, że ma nadzieję, że zmiany zachęcą młodych użytkowników do „aktywnego zaangażowania się do dbania o prywatność w Internecie”.

Mamy nadzieję, że zainspirujemy ich do podjęcia aktywnej roli i podejmowania świadomych decyzji – powiedziała szefowa ds. Prywatności Elaine Fox.

Osoby w wieku od 13 do 15 lat będą mogły zatwierdzać znajomych do komentarzy i decydować, czy mają być publiczne. Ich konta również nie będą „sugerowane” innym użytkownikom aplikacji.

Konta poniżej 16 roku życia stają się prywatne

Konta 16- i 17-latków będą miały blokadę pobieranie ich filmów. Będą miały możliwość wyłączenia tego ograniczenia. Ponadto TikTok zmienia domyślne ustawienia tej grupy wiekowej, aby umożliwić tylko wybranym znajomym „duet” z nimi – nazwa nadana obiektowi, który umożliwia użytkownikowi nagranie siebie w klipie, który następnie jest odtwarzany obok wcześniejszego nagrania, więc można oglądać jednocześnie.

Użytkownicy nie będą mogli tworzyć duetów z klipami stworzonymi przez osoby poniżej 16 roku życia. Posunięcie to nastąpiło po tym, jak dochodzenie BBC News ujawniło, że platforma może być podatna na uwodzenie online. TikTok ma już kilka ustawień, aby chronić swoich młodszych użytkowników, w tym:

  • ograniczenie bezpośrednich wiadomości i transmisji na żywo do osób powyżej 16 roku życia
  • ograniczenie kupowania, sprzedawania i otrzymywania „wirtualnych prezentów” tylko dla dorosłych
  • umożliwiając rodzicom i opiekunom większą kontrolę, a połączone konta zapewniają im najwyższą władzę

Organizacja charytatywna NSPCC z zadowoleniem przyjęła nowy „odważny pakiet środków”, mówiąc, że ograniczy to możliwości kontaktu innych osób z dziećmi.

Dzieje się tak, gdy sprawcy wykorzystują pandemię, aby atakować dzieci spędzające więcej czasu w Internecie – powiedział szef polityki bezpieczeństwa dzieci w Internecie, Andy Burrows. Apelujemy do innych platform, aby były podobnie proaktywne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send this to a friend