w

Samolot LOT-u z Pekinu wylądował w Warszawie.

Polacy w końcu ewakuowani z Chin. Boeing 787 Dreamliner PLL LOT z 278 pasażerami, lecący z lotniska Pekin-Daxing w Chinach, wylądował około godziny 19 na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wszystko odbyło się zgodnie z planem, nikt nie wykazywał jednostek chorobowych, dlatego bezpiecznie można był opuścić pokład. Polaków czekają teraz procedury związane z ochroną przed koronawirusem.

Koronawirus 2019-nCoV z chińskiego Wuhanu powoli przenika do innych krajów. W Chinach zmarło już do tej pory 259 osób.

“Stan zdrowia żadnego z podróżnych nie budził wątpliwości”

Sobotni rejs PLL LOT z lotniska Pekin-Daxing (PKX) do Warszawy na Lotnisko Chopina został przeprowadzony na pokładzie boinga 787-9 Dreamliner. Może on zabrać za jednym rejsem 294 pasażerów. W lotnisku w Warszawie był około godziny 19. Samolot ewakuował do Polski członków załogi LOT-u pozostających w Chinach oraz tych pasażerów z Polski i Unii Europejskiej, którzy chcieli wrócić do kraju.

Lot przebiegał bez żadnych zakłóceń. Na pokładzie podróżowało 278 pasażerów, którzy przez cały rejs pozostawali pod stałą opieką personelu pokładowego LOT-u. Zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych i w trosce o stan zdrowia i bezpieczeństwo pasażerów zostali oni zbadani jeszcze przed wejściem na pokład w Chinach – powiedział p.o. rzecznik spółki LOT Michał Czernicki.

Wcześniej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz informował, że pasażerowie samolotu zostaną po przylocie poddani standardowym procedurom. – Będą pod stałym nadzorem służb sanitarno-epidemiologicznych tak jak każdy przylatujący do Polski z Chin. Wypełnią karty informacyjne, w których podadzą swoje dane kontaktowe – wyliczał rzecznik Andrusiewicz. – Osoby te dołączą do grupy ponad 500 osób, które są obecnie monitorowane przez sanepid i pozostają w bieżącym kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ponad 150 nagród dla urządzeń LG

CES 2020: Ponad 150 nagród dla urządzeń LG!

iRobot Roomba i7+

iRobot Roomba i7+ – recenzja robota sprzątającego