w ,

Premiera najbardziej wyczekiwanej gry na świecie Cyberpunk przełożona. Panika na akcjach CD Projektu.

Cyberpunk to aktualnie najbardziej wyczekiwana gra na świecie. Jej premiera miała odbyć się 16 kwietnia, jednak premierę przełożono na 17 września. Niestety ma to bezpośredni wpływ na akcje CD Projektu na giełdzie, kurs spółki spada na otwarciu piątkowej sesji o 12 proc.

Premiera Cyberpunk przełożona

Decyzja o przełożeniu terminu premiery gry została uzasadniona przez producentów potrzebą zapewnienia dodatkowego czasu na prace związane z testowaniem gry, usunięciem usterek i nadaniem jej ostatecznego szlifu. Taki komunikat wydano w systemie ESPI, ale również informacja ta została udostępniona na kanałach społecznościowych CD Projektu oraz Cyberpunka 2077.

Cyberpunk należy do największego projektu spółki. To również najbardziej ambitne przedsięwzięcie. 17 września 2020 r. to dobre „okno” na premierę – ocenił prezes. Jednak fani nie zostaną bez informacji, gdyż  CD Projekt zapewnił, iż wszelkie postępy związane z pracami będą systematycznie publikowane w social mediach.

Zarząd zapewnia, że wrześniowa data premiery nie wiążę się z większą konkurencją niż wcześniejszy, kwietniowy termin. Jak dodaje studio, te dodatkowe miesiące będą wykorzystywane na optymalny czas na doszlifowanie gry.

Night City jest ogromne, zróżnicowane i pełne przygód; biorąc pod uwagę jego skalę i złożoność uznaliśmy, że potrzebujemy więcej czasu, aby zakończyć testowanie, usunąć usterki i nadać grze ostateczny szlif. Chcemy, aby Cyberpunk 2077 był ukoronowaniem naszej pracy na obecnej generacji konsol. Decyzja o przełożeniu premiery da nam kilka cennych miesięcy, których potrzebujemy, by gra mogła zasłużyć na miano doskonałej” – tak mówi  w raporcie, który został opublikowany w czwartek wieczorem. W czerwcu 2019 r. studio poinformowało, że ogólnoświatowa premiera gry odbędzie się 16 kwietnia 2020 r. W oczekiwaniu na premierę wycena rynkowa CD Projektu regularnie wzrastała, w środę przekraczała 27 mld zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

grafiki wewnętrzne i rozwój AI

2020 w branży druku: grafiki wewnętrzne i rozwój AI

SSD T7 Touch

CES 2020 – Samsung pokazał przenośny dysk SSD T7 Touch