Projektowanie logo firmy
News Poradniki

Moja firma ma swoje logo

Logo jest najlepszą wizytówką każdej firmy, dlatego też warto poświęcić nieco czasu na jego przygotowanie. W dużej mierze to właśnie dzięki charakterystycznemu logo kojarzymy poszczególne marki i przywiązujemy się do nich. Umiejętnie zaprojektowane logo nie tylko przyciąga uwagę potencjalnych klientów, ale co najważniejsze nasuwa bardzo przyjazne skojarzenia.

Modne i stylowe logo kluczem do sukcesu

Wraz z biegiem czasu w wielu branżach rynek zmienia się w bardzo szybkim tempie. Zmienia się nie tylko moda, ale również gusta odbiorców. Każda firma chce wyróżnić się z tłumu, dlatego też projektowanie logo firmy odgrywa tak ważną rolę. W dzisiejszych czasach to właśnie logo firmy jest tak naprawdę najważniejszą formą identyfikacji wizualnej. Wbrew pozorom to właśnie logo pełni ważniejszą rolę niż wizytówka albo różnorodne materiały reklamowe, dlatego też warto zadbać o to, aby było ono bardzo dobrze zaprojektowane. W przygotowaniu kreatywnego logo pomóc może firma robimylogo.pl.

Dobre logo wyróżnia się przede wszystkim prostotą. To właśnie mało skomplikowany projekt czyni logo uniwersalnym i łatwo rozpoznawalnym. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ważną rolę odgrywa również dobranie odpowiednich kolorów. Umiejętnie dobrane, mocne kolory potrafią wyróżnić logo na tle konkurencji. Proste i stonowane projekty są łatwe do zapamiętania, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Zasad tych warto trzymać się również, gdy w grę wchodzi projekt wizytówki Warszawa albo innych materiałów reklamowych.

Jak stworzyć porządne logo dla firmy?

Proste logo jest dobre, ale nie oznacza to wcale, że zaprojektowanie takiego logo jest proste. Jak stworzyć logo firmy? Doświadczony projektant logo musi nie tylko opracować czytelny skrót myślowy, ale również wyciągnąć esencję z idei danej firmy. Pamiętać należy o tym, że głównym zadaniem logo jest nie tylko trafienie w gusta potencjalnych odbiorców, ale przede wszystkim wygenerowanie jak największego zysku.

Projektowanie logo firmy – co trzeba wiedzieć?

Większość projektantów rozpoczyna pracę od przygotowania szkicu. Korzystając z mapy skojarzeń, kartki papieru i ołówka, można przygotować ogólny zarys logo firmowego. Pierwsze szkice bardzo dobrze pokazują, które pomysły są obiecujące, a które należy odrzucić na starcie. Kolejnym etapem jest szlifowanie szkicu. Jak powszechnie wiadomo, to właśnie najmniejsze detale odgrywają najważniejszą rolę, dlatego też nie można o nich zapominać. Logo dla firmy jak i również projekt wizytówki Warszawa należy przygotować w grafice wektorowej, dzięki czemu będzie można je powiększać do dowolnych rozmiarów. Kolejnym etapem jest wybranie odpowiedniej palety barw. Warto postawić na kolory, które nie tylko wyróżniają się, ale również wzbudzają odpowiedni nastrój. Aby utrzymać spójny wizerunek, logo firmowe musi pasować do wszystkich materiałów. W tym celu warto przygotować instrukcję ekspozycji oraz księgę znaku. Porządne logo to jedna z tych inwestycji, która bardzo szybko się zwróci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send this to a friend