pamu slide mini
News Testy

Recenzja słuchawek Pamu Slide Mini

Pamu Slide Mini to kolejny model słuchawek od chińskiej firmy Padmate. Model poprzedzający, czyli Pamu Slide podbił Indiegogo – zakupu dokonało ponad 80 tysięcy osób. To co wyróżnia Slide Mini to przede wszystkim bardzo zgrabne, małe wymiary, moduł Bluetooth 5.0 z aptX, oraz ładowanie indukcyjne. Czy spełniły one moje wymagania, pod względem jakości muzyki?

Zacznijmy od specyfikacji technicznej słuchawek Pamu Slide Mini.

pamu slide mini
pamu slide mini
  • Pasmo przenoszenia 20-20000 Hz
  • Impedancja 16 dB
  • Czułość 97 dB
  • Bluetooth 5.0
  • Czas działania podczas odtwarzania muzyki: 10 godzin, czas działania podczas rozmów: 10 godzin
  • Certyfikat wodoodporności IPX6
  • Bateria o pojemności 85 mAh
  • Stacja ładująca będąca też power bankiem z ogniwem o pojemności 400 mAh
  • Wymiary: 37,5 x 26 x 19,5 mm

Wygląd i jakość wykonania

Patrząc na wygląd Slide Mini, można odnieść wrażenie, że pochodzą one z górnej półki. Same słuchawki są niewielkich rozmiarów, korzystamy z nich bezprzewodowo. Kopułki wykonano z matowego tworzywa. Elementy są nieźle spasowane i całe urządzenie sprawia wrażenie solidnego.

pamu slide mini
pamu slide mini

Etui również wykonane jest z tworzywa, pełni ono rolę ładowarki oraz power banka. Całość razem ze słuchawkami w środku jest naprawdę niewielkich rozmiarów i z łatwością zmieści się w kieszeni spodni, torebce czy kurtce. Na jego przodzie znajdują się cztery diody, informujące o poziomie naładowania. Z tyłu mamy gniazdo USB typu C. W środku natomiast znajdują się piny do ładowania naszych słuchawek. Wystarczy, że położymy je w odpowiedniej pozycji. W pudełku znalazłam: słuchawki z etui ładującym, trzy pary nakładek silikonowych S, M, L, trzy pary dłuższych nakładek silikonowych S+, M+, L+, krótki kabel USB – USB typ C, woreczek do transportowania słuchawek.

pamu slide mini
pamu slide mini

Wygoda i ergonomia, izolacja dźwięku

Pamu Slide Mini jak sama nazwa wskazuje, należą do słuchawek o niewielkiej wielkości. Podczas ich noszenia nie odczuwa się dyskomfortu i nie uciskają ich nawet podczas dłuższych sesji muzycznych. Dodatkowo dzięki swojej budowie nie wypadają z uszu. Wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie dotykowych paneli, które pozwalają na zmianę utworu, odbieranie i odrzucanie połączeń, zmianę głośności muzyki oraz uruchamianie asystenta głosowego. Jeśli chodzi o izolację dźwięku, to przeważnie była ona dobra, jednak gwar z ulicy czasem przebijał się do moich uszu.

pamu slide mini
Pamu slide mini fot. Padmate.pl

Parowanie, stabilność połączenia

Parowanie odbywa się bezproblemowo. Po prostu wkładamy je do etui ładującego, celem wybudzenia i wyjmujemy. Teraz w ustawieniach Bluetooth naszego telefonu wyszukujemy je i parujemy. Pamu Slide Mini wyposażono w chip Qualcomm QCC3020 Bluetooth 5.0 z kodekiem aptX. Zarówno lewa, jak i prawa słuchawka może łączyć się z telefonem i przekazywać sygnał do drugiej.

Bateria, ładowanie

Jak zapewnia producent, Pamu Slide Mini mogą przepracować do 10 godzin na jednym ładowaniu. Etui daje możliwość ich dwukrotnego naładowania, co razem ma zapewnić do 30 godzin. Wyniki te udało się uzyskać. Słuchawki dały radę odtwarzać muzykę ciągle przez 9 godzin. Natomiast łącznie było to 28 godzin. To naprawdę dobry wynik. Pełne naładowanie słuchawek i futerału trwa około 2 godzin. Słuchawki ładować możemy tradycyjnie, poprzez złącze USB typu C, oraz indukcyjnie na ładowarce w standardzie Qi. Warto dodać, że minimalne ładowanie słuchawek przez 5 minut, daje nam możliwość ich pracy przez godzinę.

pamu slide mini
pamu slide mini
pamu slide mini
pamu slide mini

Jakość dźwięku

Czas na najważniejsze. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to trzeba podkreślić, że w przypadku słuchawek wzrasta ona wraz z ceną. Pamu Slide Mini w momencie publikacji kosztują 299 złotych i grają po prostu dobrze. Brzmienie jest dobre, z dużą ilością wszechobecnego basu, który jest całkiem przyjemny dla ucha. Jednak można wyczuć ocieplenie średnich tonów. Niskie tony nie zalewają reszty pasma.

pamu slide mini
pamu slide mini

Nie oszukujmy się, w tej cenie nie ma co oczekiwać olbrzymiej sceny i super pełnego brzmienia. Jednak odrobinę mniej wymagający użytkownik powinien być w zadowolony. Sprawdzą się także w przypadku audiobooków. Wokale i instrumenty są dość dobrze słyszalne. Niewielkie rozmiary słuchawek pozwalają na mobilne przemieszczanie się z nimi, długie działanie na jednym ładowaniu to także niewątpliwa ich zaleta.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send this to a friend