gotowe na playstation5
News RTV

Telewizory BRAVIA już gotowe na PlayStation 5

Sony PlayStation została stworzona przez Sony Interactive Entertainment. Jej powstanie zapowiedziano już w 2019 roku, natomiast premiera planowana jest na koniec 2020 roku. Jest to następca PlayStation 4. Telewizory BRAVIA są już na nią gotowe.

Sony Europe wyróżniło wybrane modele obecnych telewizorów BRAVIA. Dało im nawet swoją oficjalną rekomendację „Gotowe na PlayStation®5”. Udziela się ją we współpracy z Sony Interactive Entertainment (SIE) jako pomoc dla użytkownika konsoli, przy wyborze telewizora, który będzie optymalnie współpracował z PlayStation 5 (PS5™), która ma zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku.

Gotowe na PlayStation 5

Pierwszymi telewizorami Sony polecanymi jako „Gotowe na PlayStation 5” są zaawansowane modele Full Array LED 4K HDR z serii XH90 oraz Full Array LED 8K HDR z serii ZH81. Telewizor XH90 umożliwia wyświetlanie gier w rozdzielczości 4K w tempie 120 kl./s2 przy bardzo małym opóźnieniu sygnału wejściowego, wynoszącym zaledwie 7,2 ms3. Seria ZH8 pozwala z kolei wyświetlać niezwykle szczegółowe obrazy w rozdzielczości 8K. Możliwość wyświetlania gier 4K 120 kl./s zostanie wprowadzona w ramach przyszłej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania telewizora BRAVIA, również w rozdzielczości 4K w tempie 120 kl./s2 (zgodność ze specyfikacją zależy od gry na PS5). Oba modele zapewnią więc wyjątkową płynność gier z konsoli PS5.

Telewizory „Gotowe na PlayStation 5” oprócz normalnych funkcji posiadają również tryb „Gra”, który automatycznie zmniejsza opóźnienie obrazu z konsoli. Opóźnienie sygnału wejściowego w telewizorze XH90 zmierzono dla wejścia HDMI i gry 4K 120 kl./s w wewnętrznym środowisku testowym. Opóźnienie w rzeczywistych warunkach użytkowania lub specyficznych warunkach może być inne. Tryb ten umożliwia także równoczesne wybudzanie telewizora i konsoli PS5 kontrolerem bezprzewodowym DualSense™ oraz obsługę konsoli PS5 pilotem od telewizora.

Telewizory Sony są wyposażone w najlepsze w tej klasie sprzętu procesory z rodziny X1, które pomagają zapewnić piękny obraz z żywymi kolorami i nadzwyczajnym kontrastem. Do uzyskania bardzo realistycznych i intensywnych wrażeń przyczynia się także mocny dźwięk dobiegający bezpośrednio z ekranu. Najnowocześniejsze firmowe technologie Sony pozwalają bez reszty oddać się grom, które dzięki PS5 zyskują nową jakość.

Sony i SIE nadal będą zapewniać fanom PlayStation maksimum emocji przy grze. Współpraca ta wpisuje się w filozofię „One Sony” — wspólnego wykorzystywania kreatywności i technologii przez podmioty z grupy Sony.

Więcej informacji można znaleźć pod następującym adresem: https://www.sony.net/bravia-gaming

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send this to a friend