w ,

Uwaga – Ważna informacja #2M7W5A4X – Nie daj się oszukać!

Przestępstwo w sieci nadal się rozprzestrzenia. Musimy być coraz bardziej uważni, aby nie paść ofiarą internetowych wyłudzaczy. Niedawno użytkownicy pewnej poczty dostali maila o tytule: Uwaga – Ważna informacja #2M7W5A4X. Jeśli Ty również ją otrzymałeś – Nie klikaj w nią ani w żadne linki w niej zawarte! Najlepiej od razu ją usuń.

Uwaga – Ważna informacja #2M7W5A4X

Uwaga - Ważna informacja #2M7W5A4X

Kolejny atak hakerów, tym razem poprzez wiadomości mail informujące o zablokowaniu konta pocztowego. Treść wiadomości jest następująca:

Uwaga – Ważna informacja #2M7W5A4X

Szanowni Państwo,

Pragniemy przypomnieć,  że 13 stycznia 2020 twój adres e-mail został zawieszony. W konsekwencji tego nie możesz wysyłać ani odbierać wiadomości, korzystając z tej skrzynki e-mail. Reaktywuj e-mail już teraz ( tutaj kryje się link, w którego NIE KLIKAMY! Gdyż naraża to nas na potencjalny atak!).

Reaktywując konto,  odblokujesz i aktywujesz skrzynkę odbiorczą, będziesz mieć możliwość wysyłania oraz odbierania wiadomości, a także zachowasz wszystkie dane, 

Pozdrawiamy

Zespół Poczta.

Jak zachować się,  gdy dostaniemy wiadomość spam o tej treści?

Przede wszystkim pamiętajmy, że zawiera ona nieprawdziwe informacje. Nie bójmy sie żadnych kar finansowych tam opisanych.  To sposób na wyłudzenie naszych danych. Najlepiej po otrzymaniu takiej wiadomości, nie wchodzić w nią. A jeśli już to zrobiliście to pod żadnym pozorem nie wchodzcie w linki oraz nie pobierajcie załączników. To może być niebezpieczne.  Najlepiej usunąć ją ze skrzynki oraz kosza i nigdy do niej nie wracać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

28. Finał WOŚP 2020. Jurek Owsiak: pokazaliśmy solidarność. Czy mamy rekord?

fibaro centrala smart home

CES 2020: najbardziej zaawansowana centrala smart home od polskiej marki