Xbox One czy PS4
News Poradniki

Jaką konsolę warto kupić Xbox One czy PS4?

To, że zarówno jedna konsola, jak i druga będzie miała swoich przeciwników i zwolenników to fakt. Pytanie, którą konsolę wybrać Xbox One czy PS4 będzie padało nieustannie z ust niezdecydowanych klientów. Jednak odpowiedź na nie nie jest wcale oczywista i może nie zadowolić każdego.  

Xbox One czy PS4 –  która konsolę wybrać?

Niestety nie ma tu jednej odpowiedzi, która rozwieje wszystkie wątpliwości. Każdy z użytkowników może mieć odrębne wymagania. Dlatego też, zanim zdecydujecie się na ostateczny zakup, warto przeanalizować kilka paramentów obu konsol.

Xbox One czy PS4 – gry na konsole

Zapewne jednym z głównych determinantów, wyboru odpowiedniej konsoli, dla większości użytkowników będzie liczba i rodzaj dostępnych na nie gier. Klienci doceniają także dodatkowe udogodnienia w postaci aplikacji VOD. Jeśli natomiast chodzi o bibliotekę gier, to warto przejrzeć pozycje, których nie dostaniemy u konkurencji.

PlayStation 4 oferuje 95 gier na wyłączność, w tym 80 dostępnych tylko na sprzętach Sony. Natomiast Xbox One posiada w swojej ofercie 33 tytuły, w tym 11 tylko na Xbox One oraz komputery z systemem Windows 10. Jednak nie można kierować się tylko liczbami, najlepiej przejrzeć konkretne tytuły, bo może wcale nie będziemy nimi zainteresowani. Są tu strzelanki, wyścigi i inne rodzaje. Nie możecie zdecydować tylko na podstawie ilości, chociaż gdyby to było jedynym kryterium, to wygrałoby PlayStation 4.

Wśród gier, które na pewno przyciągną uwagę użytkownika, w PS4 znajdą się: God of War, Uncharted 4: Kres Złodzieja, Marvel’s Spider-Man. Xbox One lista będzie to seria Halo, Gears of War czy Forza.

Xbox One czy PS4 – wysokość abonamentów

Oczywiście gry online wiążą się z koniecznością wykupienia abonamentu. Wyróżniamy tu kilka rodzajów: Xbox Live Gold dla X1 oraz PlayStation Plus dla PS4. W każdym znajdziemy pakiety  gier, które są nam udostępnione na czas subskrypcji. Bez wykupienia go nie mamy możliwości zagrania w nie, z kilkoma wyjątkami. PlayStation Plus i Games With Gold oferują dostęp do gier w ramach opłacania abonamentów.

Xbox Game Pass wyróżnia się zdecydowanie na tle innych abonamentów na rynku. Microsoft w swojej ofercie przoduje przed konkurencją. Tytuły, które pojawiają się na liście, są dostępne dla użytkownika już w dniu premiery.

Gry z poprzednich wersji konsol

Tu nasuwa się pytanie, czy gry z PS3 działają na PS4. Niestety odpowiedź jest przecząca. Natomiast w przypadku Xbox One mamy do czynienia ze wsteczną kompatybilnością. Dlatego w przypadku tego kryterium, jeśli oprócz nowości interesują nas starsze tytuły, wygrywa tu Xbox.

Xbox One oraz PS4 – dostępne aplikacje

Aplikacje, które są dostępne na PlayStation 4 w Polsce: Spotify, YouTube, Netflix, Filmbox, Player, WWE, Dailymotion, VEVO, Mubi.

Xbox One: Crunchyroll, Dailymotion, Eurosport, GoPRO, NASCAR, Netflix, OneDrive, Rosetta Stone, Skype, SoundCloud, TED, Twitch, UFC, VEVO, YouTube.

Xbox One czy Ps4 – kontrolery

Najelpiej jeśli pójdziemy do sklepu i przekonamy się, jak kontrolery leżą nam w rękach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send this to a friend